Katedra Mediów Cyfrowych i Struktur Przestrzennych Wydziału Sztuki UTH w Radomiu kontynuuje tradycje Zakładu Mediów Cyfrowych, którego twórcą był prof. Aleksander Olszewski. Program Katedry w dużej mierze opiera się na wprowadzaniu studenta w zagadnienia związane z opisywaniem szeroko rozumianej przestrzeni. Przestrzeni określanej zarówno za pomocą mediów cyfrowych (technologie „ruchomego” i „statycznego” obrazu cyfrowego, VR, internet), ale i tych bardziej tradycyjnych, związanych z fotografią (klasyczną i cyfrową) oraz rzeźbą (w tym ceramiką).
W naszej Katedrze staramy się łączyć nowoczesność z tradycją, wykorzystując do tego celu nieszablonowe działania studentów oraz doświadczenie kadry. Doceniamy oryginalność, niezależność, kreatywność. Z tego też powodu uruchomiliśmy i wciąż rozwijamy dostosowując do aktualnych potrzeb, kierunek studiów Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna (studia I i II stopnia), na którym w ramach zajęć przekazywana jest ogólna wiedza z zakresu historii sztuki, filozofii, estetyki i design`u, malarstwa, rysunku, grafiki, projektowania graficznego, intermediów i multimediów.

Znaczna liczba zajęć realizowanych jest w ramach specjalistycznych pracowni artystycznych co umożliwia wyposażenie studenta w praktyczne umiejętności obrazowania idei. W zakresie nabywania przez absolwenta praktycznych umiejętności, szczególny nacisk kładziemy na praktyczne zapoznanie go z oprogramowaniem służącym do modelowania obrazu, edycji mediów cyfrowych, fotografii, generowania obrazu 2D i 3D, projektowania stron internetowych oraz DTP.
Jeśli jesteś ciekawy świata (w tym tego wirtualnego), jeśli nie boisz się wyzwań, dołącz do Nas… Jako student, interesariusz, osoba wspierająca. Czekamy na Ciebie!

dr hab. Mariusz Dański, prof. UTH Rad.

KATEDRA MEDIÓW CYFROWYCH I STRUKTUR PRZESTRZENNYCH

• dr hab. Mariusz Dański, prof. URad. – kierownik
  • prof. Aleksander Olszewski
  • prof. Adam Romaniuk
  • dr hab. Łukasz Rudecki, prof. URad.
  • dr Marcin Noga
  • dr Bożena Klimek-Kurkowska